Myšacia bundička.

Každé Vianoce celé rodiny opakovane pozrú film Princezná so zlatou hviezdou na čele. Je to upravená filmová slovenská rozprávka od Pavla Dobšinského z Gemera a Liptova.Zaujímavé.
V pôvodnej rozprávke však nie je žiadny Kazisvet,ale veľké výzvy doma.
Štyri veci sa ušili, hviezdičkové šaty,mesiačikové šaty,slniečkové šaty a myšacia bundička.Všetko ostatné vo filmovom príbehu je tak, ako v pôvodnej rozprávke.Útek z domu,kuchyňa,plesy,tie šaty,prsteň a svadba.Z problémov doma do kráľovstva a za každým rozhodnutím bola veta: “Pred mnou vidno,za mnou tma.”
Dobrá správa je,že  žiadny Kazisvet s výhražkami v skutočnosti nebol.Celé to začalo výzvami doma.
Príbeh rozprávky je všade ten istý. Ten istý príbeh určite existuje v Anglicku ,alebo v Austrálií.Len tam to možno nie je tá zlatá hviezda na čele.
Dnes doma je toľko výdavkov z jedného platu až sa zdá,že to nie je náhoda,ale systémová premyslená vec a určite nielen u nás.Veci sa zmenili a možno prišiel čas z domu  a z vlastnej kuchyne  za pomoci netu urobit´ zmenu.
Mladost´ a nadšenie je dobrá vec.Ty už nie si  naivný. Videl si tú rozprávku často. Máš 30 alebo 40 a viac. Dnes v skutočnom svete začína nová vec. Je to skutočné, nedaj sa pomýlit´. Naučíš sa s mobilom , Facebookom , Instagramom a hashtagmi. Iné veci si sa už  musel v živote  naučit´. Možno to nebude jeden milión zákazníkov ,ale na 40 000 eur ročného obratu to dokáže každý.Nie zlé popri práci.Možno nie je odvaha sa osamostatnit´ navždy z práce ,ale trochu viac dá pocit malej vlastnej slobody.”Pred nami svetlo za nami tma”.
https://www.facebook.com/alexiusvasko/

Categories Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close